509456-2024 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Vårdavtal Radiologi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVårdavtal Radiologi
BeskrivningUpphandling avser avrop av radiologiska tjänster vid ADH Röntgen Halland alternativt Vårdgarantiservice när behov uppstår. De upphandlade tjänsterna utgör ett komplement till ADH Röntgen Halland och bidrar till en säker och effektiv vårdkedja med god tillgänglighet och kvalitet för patienten.
Intern identifierareRS240301
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste kännetecken,
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del