509486-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Avfallstunnor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produkter för källsortering
Referensnummer: 096/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar produkter för källsortering för inomhusmiljö såsom:
— Källsorteringsmöbler
— Källsorteringsvagnar
— Källsorteringsbehållare
— Övriga källsorteringsprodukter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221220 Kärl, 39230000 Produkter för särskilda ändamål, 39234000 Kompostbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen