509509-2017 - ÄndringSverige-Gävle: Möbler för sjukvårdsändamål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukhussängar (standard och hydrauliska), bårvagnar, sängbord och brickbord
Referensnummer: RS 2016/128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg upphandlar sjukhussängar (både standard sjukhussängar och hydrauliska sjukhussängar), bårvagnar, sängbord och brickbord.
Anbud kan lämnas på ett eller flera områden. Upphandlingen avser mynna ut i ett ramavtal per delområde.