Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar Laholmshem AB
Referensnummer: LH 21/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av försäkringar för Laholmshem AB inom områdena fastighetsförsäkring, företagsförsäkring, motorfordonsförsäkring samt saneringsförsäkring. Övriga förutsättningar och villkor framgår av upphandlingsdokumentationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66515000 Skadeförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen