2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Verksamhets- och faktureringssystem för vatten-, avlopps- och renhållningsverksamheterna
Beskrivning: Vårgårda kommun har för avsikt att upphandla ett verksamhets- och faktureringssystem för vatten-, avlopps- och renhållningsverksamheterna. Syftet med denna RFI är att få en klar bild över vilka system som finns tillgängliga på marknaden och bjuda in intresserade leverantörer att visa sina systemlösningar.
Intern identifierare: 24/38
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72250000 System- och stödtjänster