See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vintervägunderhåll Älvdalens kommun gällande snöröjning, snöbortforsling, halkbekämpning, ishyvling och sandupptagning.
Beskrivning: Vinterunderhåll Älvdalens kommun gällande snöröjning, snöbortforsling, halkbekämpning, ishyvling och sandupptagning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Del 1. Älvdalen Södra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91843:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 2 Älvdalen Norra
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91843:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 3. Särna inklusive Torget
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91843:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 4. Idre
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91843:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Del 5. Märbäck inklusive väg till Väsa kraftstation (Vangsvägen)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91843:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Del 6: Byvägar och hållplatser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91843:Lot:6