2. Förfarande
Förfarande
Titel: 400/130kV transformatorer PT2 Lidmyran
Beskrivning: 2 st (samt option på ytterligare 1+1) krafttransformatorer till PT2 Lidmyran enligt specifikation uppställda på fundament och förberedda för inkoppling mot nätet. All inkoppling av kontrollkablar och högspänningsanslutningar sker i separat entreprenad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94339:Lot:1