Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upprustning av garage, Harholmen 8
Referensnummer: 2022-147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Reparationsåtgärder i betongkonstruktion tillsammans med upprustning i form av ventilation, värme, el, belysning, dagvattensystem och omläggning tätskikt i gårdsbjälklag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen