Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektronisk Jacquardmaskin, fullbreddsrapport, inkl. inrett harnesk för minimum 14.000 varptrådar
Referensnummer: 283-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42700000 Maskiner för tillverkning av textilier, kläder och läderartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42713000 Vävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen