Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OT-ET plattform
Referensnummer: 537403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Roslagsvatten för avsikt att investera i en moduluppbyggd systemplattform där alla ingående komponenter effektivt kan kommunicera med varandra oberoende av från vilken leverantör de olika komponenterna har levererats. Roslagsvatten tänker sig primärt ett flerårigt samarbete med en leverantör som delar Roslagsvattens mål och vision och som kan leverera de flesta eller alla delar av plattformen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen