509921-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Evenemang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mötes- och evenemangstjänster.
Referensnummer: 220-929/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsledningskontoret och deltagande förvaltningar och bolag upphandlar externa samt interna mötes- och evenemangstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mötes- och evenemangstjänster: externa.
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92300000 Underhållningstjänster, 92331100 Tjänster på mässor, 92621000 PR-tjänster för sportevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Externa mötes- och evenemangstjänster inom olika områden. Målgrupper för tjänsterna är stadens externa intressenter så som invånare, besökare och företag i staden.
Mötes- och evenemangstjänster: interna.
Del nr: B
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92300000 Underhållningstjänster, 92331000 Tjänster på mässor och nöjesparker, 92331100 Tjänster på mässor, 92621000 PR-tjänster för sportevenemang
Interna mötes- och evenemangstjänster inom olika områden. Målgrupper för tjänsterna är stadens anställda inom olika positioner och verksamhetsområden.