2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenader ramavtal
Beskrivning: Byggentreprenader som avser planerat underhåll och mindre om-, ny- och tillbyggnader.
Intern identifierare: 2024-00258
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000