509938-2023 - ÄndringSverige-Örebro: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Norra Marieberg
Referensnummer: Tos 532/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun inbjuder er att lämna anbud på Norra Marieberg.
Upphandlingen avser utbyggnad utifrån en ny detaljplan som omfattar ett nytt verksamhetsområde, infrastruktur kopplat till ny trafikplats på E20 samt ombyggnation av befintlig infrastruktur kopplat till det nya verksamhetsområdet samt bostadsområdet Marieberg.
Vi ser fram emot ert anbud!