509963-2022 - ResultatSverige-Bräcke: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matportioner till förskola, grundskola, äldreomsorg
Referensnummer: KS 2020_621 05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bräcke kommun upphandlar tillagning och servering av matportioner samt lokal för servering till
Bräcke skola (grundskola och förskoleklass) och dess fritidsverksamhet samt tillagning och leverans
av mat i kantiner till förskolan och tillagning och leverans av matportioner i portionsförpackningar och
mat i kantiner till äldreomsorg i Bräcke.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen