509999-2024 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Vårdavtal Ögonsjukvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVårdavtal Ögonsjukvård
BeskrivningRegion Halland bjuder in till att lämna anbud i upphandlingen Vårdavtal Ögonsjukvård.
Intern identifierareRS230592
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som ett enstegs förfarande enligt 19 kap. (2016:1145) om offentlig upphandling (”LOU”).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del