Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil samt hjullastare till Tekniska divisionen
Referensnummer: KK23/396
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en lastbil samt en hjullastare till Tekniska Divisionen i Nyköpings kommun. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden enligt nedan. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja