Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänst
Referensnummer: 2017-2942
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79342000 Marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av strategiska och operativa kommunikationstjänster. 2 delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde A - strategiska kommunikationstjänster
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92111250 Produktion av informationsfilm
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategiska kommunikationstjänster.
Delområde B - operativa kommunikationstjänster
Del nr: B
Ytterligare CPV-kod(er) 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
Operativa kommunikationstjänster.