510115-2018 - ResultatSverige-Örebro: Betongvaror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongvaror, rör och rördelar 2018
Referensnummer: Ks 801/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44114200 Betongvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på Betongvaror, rör och rördelar för successiva avrop till Örebro kommun och Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen.
Inbjudan till anbudsgivning Betongvaror, rör och rördelar
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på Betongvaror, rör och rördelar för leverans till Örebro kommun och Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen (SBB).
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är (nedan kallade Kommunerna)
Orgnr Upphandlande myndighet 21 20 00 - 1967 Örebro kommun 22 20 00 - 1487 Samhällbyggnadsförbundet Bergslagen (SBB)
Beställare är Tekniska Förvaltningen (motsv) i respektive kommun.
För volym se bilaga Artikelspecifikation.Angivna volymer är ungefärliga och får inte betraktas som bindande. Uppgifterna grundas på tidigare förbrukning samt uppskattningar om framtida behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162000 Rörsystem, 44163100 Rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För volym se bilaga Artikelspecifikation. Angivna volymer är ungefärliga och får inte betraktas som bindande. Uppgifterna grundas på tidigare förbrukning samt uppskattningar om framtida behov.