2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling Kulturutveckling
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upphandling av en hyresvärd som anpassar en befintlig byggnad för Kulturutveckling och sedan hyr ut denna till Region Jämtland/Härjedalen. Kulturutvecklingar är idag belägen i delar av Folkets Hus, Östersund. Detta kontrakt är uppsagt och upphör 26-01-31.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109405:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten