5103-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Två byggledningsuppdrag bergarbeten till projekt Slussen, K599-18
Referensnummer: E2018-02292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två uppdrag som byggledare med inriktning på bergarbeten för undermarksanläggning till projekt Slussen. Anbudsgivare kan erbjuda en till två byggledare. Respektive byggledningsuppdrag ska utföras av en konsult.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen