510301-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokal projektledare Umeå inom Game Attraction North
Referensnummer: 23183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är tillgodogöra Umeå kommuns behov av lokal projektledning inom projekt Game Attraction North. Aktiviteter som inryms i uppdraget återfinns i bilaga "Uppdragsbeskrivning 23183".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48911000 Datorspel, 72212910 Programvaruutvecklingstjänster för datorspel, barnvänliga titlar och skärmsläckare, 72212911 Programvaruutvecklingstjänster för datorspel, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 75112100 Administration för utvecklingsprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen