510456-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Förmedling av läkare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Psykiatriläkare
Referensnummer: 2020-095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster för Psykiatriläkare till Region Kalmar län
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen