Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lyfttjänster
Referensnummer: 18-0561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45510000 Uthyrning av kranar med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lyfttjänster för genomförande av komplicerade och tunga lyft inom Lisebergskoncernen och Göteborgs Hamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen