510580-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ljusdal: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och distribution av dagligvaror Ljusdals kommun - 2020
Referensnummer: 11202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljusdals kommun upphandlar inköp och distribution av dagligvaror åt personer/servicemottagare med biståndsbeslut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 85312200 Hemkörning av varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen