2. Förfarande
Förfarande
Titel: HPGe-detektor
Beskrivning: Strålsäkerhetsmyndighetens radioanalytiska laboratorium avser att köpa ett mätsystem inklusive en stationär högupplöst germanium HPGe-detektor och tillhörande kylsystem, flerkanalsanalysator och blyskydd.
Intern identifierare: SSM2023-6416
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38431000 Detektorer
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Omfattar en stationär högupplöst germanium detektor HPGe-detektor och tillhörande kylsystem, flerkanalsanalysator och blyskydd
Intern identifierare: HPGe-detektor