2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Projektörer VVS
Beskrivning: Upphandlingen ska resultera i ett ramavtal för löpande beställningar av enskilda uppdrag under ramavtalstiden, inom fackområde VVS. Uppdragen kan vara del i processen för ny-, till- och ombyggnation av såväl byggnader som infrastruktur. Uppdragen kan variera beroende på beställarens behov och projektets omfattning. Vad som ingår i det enskilda uppdraget redovisas i varje enskilt avrop.
Intern identifierare: 24/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000