510763-2021 - ResultatSverige-Östersund: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar för Torsta AB
Referensnummer: TAB2021/004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser försäkringar avseende verksamhet, lantbruk samt motor.
Torsta AB utför upphandlingen och är även avtalsslutande part.
Anbud kan lämnas för hela eller för delar av leveransen.
Avtalsperioden är 2021-07-01-2022-06-30. Option på förlängning upp till ytterligare 7 år som längst till 2029-06-30.
Varmt välkommen med anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Företagsförsäkring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av företagsförsäkring
Lantbruksförsäkring
Del nr: 2
Upphandling av lantbruksförsäkring
Motorförsäkring
Del nr: 3
Upphandling av motorförsäkring för Torstas verksamhet