510770-2021 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Städ
Referensnummer: UH-2021-203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Övikshem upphandlar ramavtal avseende städning av allmänna lokaler ex. trapphus, korridorer, tvättstugor mm.
Upphandlingen är indelad i tre städområden och anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städområde 2
Del nr: 2
Städområde 3
Del nr: 3