510941-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Snöröjning och rensning av takrännor 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning och rensning av takrännor 2024
BeskrivningLidingö stad handlar upp snöröjning av tak samt rensning av hängrännor. Uppdraget avser bevakning, besiktning och däri ingående moment, beredskap och akuta avspärrningar. Snöskottning av yttertak och röjning av nedhängande istappar sker efter avrop Vidare så ingår besiktning av takytor samt rensning av hängrännor, galler, stuprör, ränndalar, takbrunnar och liknande från löv och annat organiskt material och skräp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101593:Lot:1