510972-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Industrimaskiner – Lagertruckar 2.0
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLagertruckar 2.0
BeskrivningRegion Dalarna inbjuder anbudsgivare att lämna anbud avseende leverans av lagertruckar – omfattande dragtruckar, ledstaplare med utfällbar plattform (för gående eller stående förare), ledstaplare för stående förare, ledstaplare för sittande förare, plocktruckar samt skjutstativtruckar.
Intern identifierareSN 2025/118
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42415200 Truckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1752315
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInformationsfrågor
Intern identifierare1752316