Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Städ Bellevuegården
Referensnummer: 2019MKB-2985
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose MKB Fastighets AB (MKB) behov av trappstädning och tillhörande arbetsuppgifter i bostadsområdet Bellevuegården.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets AB (MKB) behov av trappstädning och tillhörande arbetsuppgifter i bostadsområdet Bellevuegården.