Inriktningen i uppdraget och för upphandlingen är att köpa telefoni som tjänst, att telefonin ska vara gemensam för Beställaren med en gemensam lösning och gemensamma tjänster samt att leveransen ska vara enkel att administrera och vara kostnadseffektiv.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster, 64215000 IP-telefoni
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen