511041-2019 - ResultatSverige-Umeå: Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gårdstraktor Dåva Deponi och Avfallscenter
Referensnummer: 19140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar gårdstraktor inkl. förare alla vardagar året runt minst 8 tim/dag, garanterat 2000 tim/år inom Dåva Deponi och Avfallscenter. Beredskap för vinterväghållning Oktober-Maj.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen