511042-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter organisations- och verksamhetsutveckling
Referensnummer: UPPH2019-0139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal där olika typer av uppdrag ska kunna avropas, i omfattning och på villkor enligt detta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen består av ett huvudområde:
1. Organisations- och verksamhetsutveckling
Huvudområdet består av tre anbudsområden där avtal kommer att tecknas med förnyad konkurrensutsättning och särskild fördelningsnyckel vid belopp upp till 500 000 SEK.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2019-09-01 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen