511045-2019 - ResultatSverige-Ekerö: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: KSUH19/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla bemanningstjänster för kortare och längre perioder till kommunens verksamheter.
Upphandlingen avser följande anbudsområden och yrkeskategorier:
Skol- och förskolepersonal
— Grundskollärare
— Grundskollärare utan behörighet
— Förskollärare
— Fritidspedagog
— Fritidspedagog utan behörighet
— Barnskötare
— Barnskötare utan behörighet
Kökspersonal
— Kock
— Ekonomibiträde
— Diskare
Omsorgspersonal
— Legitimerad sjuksköterska
— Undersköterska
— Legitimerad arbetsterapeut
— Legitimerad sjukgymnast
— Personlig assistent
— Boendestödjare
Administrativ personal
— Administrativ personal
— Receptionist
— Ekonom
Uppskattad volym är 5 500 000 kr/år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4