511049-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning i Osby kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning i Osby kommun
BeskrivningUppdraget omfattar snöröjning och halkbekämpning av gator och vägar och busshållplatser samt vissa kommunala fastigheter med tillhörande parkeringsplatser.
Intern identifierareSBN-2024-00127
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde A
BeskrivningOsby tätort samt Vissletofta med industriområde, gator, fastigheter samt parkeringsplatser
Intern identifierareAnbudsområde A
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde B
BeskrivningLönsboda, Killeberg, Loshult gator, fastigheter samt parkeringsplatser
Intern identifierareAnbudsområde B