Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Utvändig målning och fönsterrenovering 2021
Referensnummer: 2022/196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för utförande av utvändig målning samt fönsterrenovering, främst planerat underhåll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45440000 Målning och glassättning, 45442100 Målning, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen