511065-2018 - ÄndringSverige-Uppsala: Webbvärdtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utveckling och förvaltning av webbplatser
Referensnummer: 2.3-2017-039686
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72415000 Webbvärdtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utveckling och förvaltning av Läkemedelsverkets webbplatser. Drift sköts av annan part.