511178-2022 - ÄndringSverige-Lerum: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad, Kretsloppspark Stenkullen
Referensnummer: KS16.121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar byggnation av ny kretsloppspark Stenkullen. Projektet omfattar bl.a. mark- och ledningsarbeten, byggnation av verksamhetslokaler, kulvertering av befintlig bäck, sedimentationsdamm, vägar och ytskiktsarbete.