Huvudsaklig CPV-kod 45213351 Byggnation av hangarer för underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
I Stockholm Norvik Hamn ska en verkstad för hamnoperatörens (HPH) verksamhet uppföras. Verkstaden omfattar ca 1 500 kvm och innehåller verkstadshallar, tvätthall, lager och personalutrymmen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen