Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av en infärgningsutrustning för histologi inklusive montering. Se bifogat underlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51430000 Installation av laboratorieutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Örebro län har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av en infärgningsutrustning för histologi inklusive montering.