511385-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Väghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal 2020 Driftentreprenad Barmarksrenhållning och vinterväghållning av gatumark samt rensning av dagvattenbrunnar inom stadsdelsområde Norrmalm
Referensnummer: T2018-03226
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenaden består av barmarksrenhållning och vinterväghållning av gatumark samt rensning av brunnar på gatumark inom stadsdelsnämndsområde Norrmalm inom Stockholm Stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90400000 Avloppshantering, 90440000 Rening av kloakbrunnar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen