Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider till Kungliga Svenska balettskolan och Bernadottegymnasiet
Referensnummer: 20-7/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal av skolmåltider till Kungliga Svenska balettskolan och Bernadottegymnasiet. Måltiderna ska vara uppbyggda utifrån en bra kosthållning till fördelaktigt pris.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894200 Färdiglagad mat, 15894210 Skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen