511390-2021 - ÄndringSverige-Mölnlycke: Fastighetsskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsservice Förbo
Referensnummer: 21/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbo AB är ett bostadsföretag som ägs gemensamt av Härryda, Kungälv, Lerum och Mölndals kommuner. Förbo äger och hyr ut ca 5 800 bostäder i de fyra kommunerna.
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av fastighetsservice med utförande i enlighet med handlingar förtecknade i UF3.5 för Förbos alla fyra ägarkommuner.