511394-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Rådgivning avseende design
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk design 1932
Referensnummer: RS 2019-0515
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79415200 Rådgivning avseende design
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla ramavtal för strategisk design enligt bifogade filer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen