511399-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster m.m.
Referensnummer: 2019/0440
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att nationellt tillhandahålla bevakningstjänster, personskydd samt installations- och underhållsarbeten av lås-, larm-, passage-, kamera- och brandskyddssystem till Rekryteringsmyndigheten (tjänsten). Tjänsten omfattar även projektering, omvärldsanalys och tekniskt stöd för installations- och underhållsarbeten inom områdena ovan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45222300 Tekniskt arbete för säkerhetsanläggningar, 75251110 Brandskyddstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen