511404-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Kemiska produkter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemiska vätskor
Referensnummer: 2022-O001042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kemiska vätskor på flaska, dunk, IBC-tank och bulk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Se upphandlingsdokumenten.
Del nr: 1-20
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24321220 Omättade cykliska kolväten, 24322210 Metanol, 24322220 Etanol
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen