511442-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila C-bågar Standard Digital och Kraftfull FKU
Referensnummer: RS 2021-04525
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mobila c-bågar Standard Digital (Platt detektor) och Kraftfull. Avrop sker med FKU (Förnyad Konkurensutsättning).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen