511449-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektekonom - SFA
Referensnummer: 18MB316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
SFA-projektets ekonomifunktion behöver stärkas upp med en erfaren projektekonom
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen