511453-2019 - ResultatSverige-HENÅN: Skogsavverkning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsavverkning
Referensnummer: Dnr. 43-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77210000 Skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att delta i anbudsgivning avseende ramavtal för skogsavverkning.
Uppdraget om fattar löpande avrop av avverkningsuppdrag, där timret, stamved och GROT (Grenar, Ris och Toppar) tillfaller kommunen. Mer information om uppdragen och de krav som ställs på utföraren finns i bifogat upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen